Як будують приватні садиби на Заході
02
серпня, 2017

Ідея проживання у приватному будинку напевно приходила в голову багатьом, хто живе у квартирі, адже обмежений простір, обмаль свіжого повітря і простору не найкращі умови для комфортного життя, особливо, якщо у вас є сім’я. І тільки відчувши переваги заміського життя ми починаємо розуміти, як чудово виходити на ранкову пробіжку у сквер, їсти фрукти, вирощені в своєму садку чи повісити в ньому гамак.

Не знайшовши будинку своєї мрії серед оголошень про продаж нерухомості, деякі люди вирішують побудувати його самостійно. Це непросто, але таким чином можна стати власником житла, що відповідає всім вимогам і бажанням.

Архітектурний стиль приватної оселі зараз надзвичайно різноманітний. Але складно не помітити, що модні архітектурні віяння в Україні та закордоном серйозно відрізняються. Варто лишень порівняти чарівні альпійські містечка з українськими резиденціями в стилі “пшонка”.

В усіх країнах є території, на яких будівництво заборонено. Правила забудови нормуються місцевим законодавством. Перед придбанням земельної ділянки під забудову мешканцям зарубіжжя обов'язково потрібно впевнитися, що тут можна зводити житлову будівлю. Наприклад, в Австрії кожній ділянці присвоєно певний статус: є землі сільськогосподарського призначення, лісові угіддя і водоохоронні зони – саме у таких місцях будівництво заборонено. В Іспанії діє «Закон про узбережжя», який забороняє будівництво на прибережній смузі шириною 20 м. уздовж моря (подібні законодавчі обмеження щодо прибережних територій діють і в Україні).

Іноді земельна ділянка продається разом із оформленим дозволом на будівництво. Природно, що такі об'єкти за кордоном коштують дорожче: у Хорватії після отримання потрібних документів ціна ділянки зростає приблизно у півтора рази.

Досить цікавим є законодавство Італії, відповідно до якого приватний будинок може бути побудований винятково із дотриманням особливого стилю, характерного для конкретного регіону: біля будинків повинні бути кам'яні стіни, дахи з керамічною черепицею та дерев'яні балки перекриттів. Схожі обмеження діють також і в Австрії. У землях, розташованих поруч з кордонами Німеччини та Швейцарії, не можна пофарбувати будинок в будь-який вподобаний колір: ідилічні альпійські села повинні завжди виглядати одноманітно, адже за цим і їдуть туристи.

У багатьох країнах Європи будівництво жорстко регламентовано, і на ділянці не вийде звести об'єкт більшої площі, ніж це передбачено місцевим законодавством.

В Австрії ділянки під будівництво житла, особливо в районах з великою щільністю забудови, обмежуються спеціальним коефіцієнтом, який зафіксований у земельному кадастрі.

Отримавши дозвіл, необхідно почати роботу протягом встановленого часу, який також суттєво відрізняється в різних країнах: наприклад, в США - зведення житла потрібно розпочати не пізніше, ніж через півроку, у Франції - два роки, а в Болгарії та Фінляндії - три роки. Якщо за цей період будівництво не розпочалося – доведеться оформляти дозвіл на будівництво заново.

Прагнути купити щось хороше дешевше - невід’ємна властивість людської вдачі. Але на Заході розуміють, що ділянка з ціною нижче ринкової може мати неприємні нюанси: високий рівень грунтових вод, цільове призначення, що забороняє будівництво, значний перепад рельєфу чи інші. Підготовані європейці, які серйозно задумуються про помешкання для себе та родини, мають перелік критеріїв, яким повинна відповідати площа під зведення дому. Залежно від обставин, такий чек-лист може включати наявність поблизу шкіл і дитячих гуртків, трас міжміського сполучення, комунальних благ, вимог до площі ділянки, побажання стосовно сусідів чи навіть релігійних громад, які розташовані або не розташовані неподалік.

Тож переймаймо західний досвід і будьмо вимогливими до себе та інших в питаннях будівництва приватного житла. Адже завдання побудувати будинок чи купити земельну ділянку під будівництво в Рівному, як і за кордоном не таке просте, як здається на перший погляд.